dcentar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KAKO NAUČITI DETE DA SE BRANI OD NASILNIKA

Ići dole

KAKO NAUČITI DETE DA SE BRANI OD NASILNIKA Empty KAKO NAUČITI DETE DA SE BRANI OD NASILNIKA

Počalji  big mama Čet Mar 06, 2008 9:29 pm

Kada sam postala roditelj, bila sam najradosnija i najponosnija na svetu. Tada nisam razmisljala da cu deci 10 ili 15 godina kasnije morati da dajem veoma jasna i precizna uputstva kako da se brani.
Kada je fizičko nasilje u pitanju, deci sam objašnjavala da ne treba da započinju prvi ali da u svakom slučaju uzvrate. Uvek sam se bojala da li ce umeti da naprave granicu i odrede jacinu udarca. Bojala sam se da ne povrede nekog. Uspela sam da neke svoje strahove projektujem na njih. To sam shvatila kada se jednog dana sin vratio uplakan, sa modricom na glavi. Moj suprug je veoma burno reagovao i sina nazvao kukavicom. na šta je on uzvrati recima: Ali, mama mi je tako rekla.... Crying or Very sad
E, tada je prestalo da vazi to stoosam ja rekla. Naucio je da pokaze zube, da uzvrati i veoma hrabro stane u odbranu svog integriteta.
Oko trećeg razreda pojavili su se drugi problemi. Do tada omiljena ličnost, polako počinje da pada na lestvici popularnosti, jer nije - IN! Nema mobilni telefon od 200 e i ne nosi firmirane patike, nego one "pijačne"kopije. /Pa ni ja nemam telefon od 200 e/. Bdw, njegovom drugu iz skole su ukrali takav telefon i pre nego sto su roditelji uspeli da ga isplate!
Elem, ispostavilo se da je ovakav vid torture bolniji, veoma bolniji za mog sina, a verujem i za mnogu drugu decu, samo o tome ne mogu ili ne zele da pricaju.Ja sam svoj udecu naucila da pricaju! Da mi se povere.
Ovaj put ne znam kako da mu pomognem.Verujem i dalje da je priča, objašnjavanje jedini način da se prebrode ove teškoće. Exclamation
Svakodnevno ubeđivanje i isticanje pozitivnih osobina kod dece dovodi do jačanja samopouzdanja. Ja to mogu i hoću sa svojom decom....A sta je sa drugim roditeljima. Sa onima koji misle da je dovoljno kupiti jedan skupi mobilni telefon detetu!?

big mama

Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu