dcentar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kako naterati decu da citaju lektiru

4 posters

Ići dole

kako naterati decu da citaju lektiru Empty kako naterati decu da citaju lektiru

Počalji  Admin Uto Jan 15, 2008 8:30 pm

Ovih dana se susrecem sa velikim problemom. Moj 9-to godišnji sin ne može nikako da se svrti u kući i sedne da čita lektiru. Ja sam pokušavala da ga na sve načine inspirišem, zainteresujem, ali, njemu je najveći i najjači adut - šta će njemu bajke, priče ili pesme, koje su pisane za mnogo manji uzrast. On prosto ne prihvata taj izbor, jer mu je "ispod časti" d čita takve stvari. U stvari, pitam se ko bira lektiru za našu decu, jer sam prepoznala mnoge naslove koje sam i ja čitala u prvim razredima svog školovanja. Smile.Naravno, ne mislim pri tom da jednu Belu grivu treba promeniti ili jednog Malog princa uskratiti deci...Ali, obe ove knjige iziskuju posebnu pripremu i posvećenost, i smatram da većina učitelja ne stiže ni osnovne stvari da prođe sa dužnom pažnjom! alien

Admin
Admin

Broj poruka : 17
Datum upisa : 26.12.2007

http://dcentar.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

kako naterati decu da citaju lektiru Empty Re: kako naterati decu da citaju lektiru

Počalji  Admin Pet Jan 25, 2008 11:26 am

Admin ::Ovih dana se susrecem sa velikim problemom. Moj 9-to godišnji sin ne može nikako da se svrti u kući i sedne da čita lektiru. Ja sam pokušavala da ga na sve načine inspirišem, zainteresujem, ali, njemu je najveći i najjači adut - šta će njemu bajke, priče ili pesme, koje su pisane za mnogo manji uzrast. On prosto ne prihvata taj izbor, jer mu je "ispod časti" d čita takve stvari. U stvari, pitam se ko bira lektiru za našu decu, jer sam prepoznala mnoge naslove koje sam i ja čitala u prvim razredima svog školovanja. Smile.Naravno, ne mislim pri tom da jednu Belu grivu treba promeniti ili jednog Malog princa uskratiti deci...Ali, obe ove knjige iziskuju posebnu pripremu i posvećenost, i smatram da većina učitelja ne stiže ni osnovne stvari da prođe sa dužnom pažnjom! alien

Admin
Admin

Broj poruka : 17
Datum upisa : 26.12.2007

http://dcentar.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

kako naterati decu da citaju lektiru Empty Re: kako naterati decu da citaju lektiru

Počalji  *NeWeNa* Uto Feb 26, 2008 12:03 am

ja wolim da citam swe,sem lektire... Very Happy ali,kad se mora,mora se...mada,MALOG PRINCA sam procitala na jedwite jade,jer,iako sam se trudila,nisam razumela wecinu stwari Very Happy

*NeWeNa*

Broj poruka : 4
Datum upisa : 25.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

kako naterati decu da citaju lektiru Empty ljubav kao lektira

Počalji  big mama Uto Feb 26, 2008 12:20 pm

Nevena,

suština Malog princa je da " ČOVEK SAMO SRCEM DOBRO VIDI.SUŠTINA SE OČIMA NE DA SAGLEDATI!"
Mali princ je neko ko nas opominje da ne idemo pogresnim putevima jer oni nikuda ne vode. Manje gluposti, manje laznih idola, zaslepljenosti, a više ljubavi! To je jedni način da izrastemo u zdrave ljude. Very Happy
Kada bi se ljudi više grlili, makar upola manje nego što izgovaraju ružne reči, svet bi bio lepši! bounce
Videli ste pre neki dan akciju u Novom Sadu "Dan zagrljaja". Svi su bili nasmejani i niko nije odbio da bude zagrljen!
Ljudi su željni i žedni ljubavi.
Budimo izvor jedni drugima.

Zato treba čitati! Neko je to već tamo negde zapisao!
lol!

big mama

Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

kako naterati decu da citaju lektiru Empty Re: kako naterati decu da citaju lektiru

Počalji  stephie92 Ned Mar 02, 2008 2:37 pm

Kako naterati decu da chitaju lektiru?? Nikako, pogotowo ako je Ilijada u pitanju (kao u mom sluchaju). Shto je loshe ako washa profa knjizhewnosti zahtewa da se setjate swakog detaljchitja. Uzhas. A Don Kihot me tek cheka. =)

stephie92

Broj poruka : 10
Godina : 31
Datum upisa : 29.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

kako naterati decu da citaju lektiru Empty Re: kako naterati decu da citaju lektiru

Počalji  stephie92 Ned Mar 02, 2008 2:38 pm

*NeWeNa* ::ja wolim da citam swe,sem lektire... Very Happy ali,kad se mora,mora se...mada,MALOG PRINCA sam procitala na jedwite jade,jer,iako sam se trudila,nisam razumela wecinu stwari Very Happy

Shtoooo??? To je stwarno diiiwna knjizhicaaaa bwe... =) Ja sam uzhiwala kad sam chitala...

stephie92

Broj poruka : 10
Godina : 31
Datum upisa : 29.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

kako naterati decu da citaju lektiru Empty Re: kako naterati decu da citaju lektiru

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu